Kulüpler Ligi (TAFL 1. Lig) Fikstürü

2018 - 2019 Sezonu


Boğaziçi Sultans kulüpler ligi takımı, 7 Nisan 2019 tarihinde Uçaksavar Sahası’nda oynadığı ilk maç ile sezona başladı.

Sezonun ilk maçında Sakarya Tatankaları’nı konuk eden Sultans, 15-13 skor ile maçı kazanmayı başardı.

Son çeyreğe kadar üstünlüğü elinde tutan Boğaziçi Sultans, maç sonuna doğru geri düşse de, 5 saniye kala başarılı Field Goal denemesi ile galibiyete ulaştı.

Bu maç ayrıca, uzun bir aradan sonra kulüpler ligi takımımızın Uçaksavar Sahası’nda oynadığı ilk maç oldu. Türkiye’de Amerikan futbolun doğduğu ve geliştiği yer olan Uçaksavar Sahası’na geri dönmüş ve buradaki ilk maçı kazanmış olmak Boğaziçi Sultans ailesi için ayrı bir öneme sahip.

Maç hakkında detaylı bilgiye ve maç videosuna aşağıdaki linkler üzerinden erişebilirsiniz:

Takımımız, Türkiye Korumalı Futbol 1. Lig’de, 20 Nisan 2019 tarihinde ODTÜ ile deplasmanda oynadığı maçtan 7-10 skor ile galip ayrılmayı başardı.

Her iki takımın da sayı yapmakta zorlandığı ve genel olarak kar yağışı ve kötü hava şartları altında oynanan karşılaşmanın ilk yarısı, 0-3 Boğaziçi Sultans üstünlüğü ile sonuçlandı. Özellikle ilk yarıda hava koşulları nedeni ile oyuncuların atılan pasları kontrol etmekte zorlandıkları dikkat çekti. 

İkinci yarıda her iki takımın karşılıklı birer touch down ve ekstra point’i ile maç 7-10 sona erdi.

Böylece takımımız çıktığı ilk iki maçtan da galibiyet ile ayrılmayı başarmış oldu.

Maç hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz:

https://www.gazetebirlik.com/haber/bogazici-sultans-odtude-kazandi-8137/

Boğaziçi Sultans kulüpler ligi takımı, TAFL üçüncü hafta maçını Anadolu Rangers‘a karşı,  4/5 Mayıs 2019 tarihinde Eskişehir‘de oynayacaktır.

Boğaziçi Sultans kulüpler ligi takımı, TAFL dördüncü hafta maçını Koç Rams‘e karşı,  11/12 Mayıs 2019 tarihinde kendi evinde oynayacaktır.

Boğaziçi Sultans kulüpler ligi takımı, TAFL beşinci hafta maçını Uludağ Timsahları‘na karşı,  25/26 Mayıs 2019 tarihinde Bursa‘da oynayacaktır.

Boğaziçi Sultans kulüpler ligi takımı, TAFL altıncı hafta maçını Gazi Warriors‘a karşı,  1/2 Haziran 2019 tarihinde kendi evinde oynayacaktır.

Boğaziçi Sultans kulüpler ligi takımı, TAFL yedinci hafta maçını İTÜ Hornets‘a karşı,  15/16 Haziran 2019 tarihinde İstanbul – İTÜ Stadyumu‘nda oynayacaktır.