Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/index.php:1) in /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 62

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/index.php:1) in /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/wp-content/plugins/qtranslate/qtranslate_core.php on line 71
Vukovi Beograd 39 – 8 Boğaziçi Sultans | IFAF Şampiyonlar Ligi | SULTANS
SULTANS

Vukovi Beograd 39 – 8 Boğaziçi Sultans | IFAF Şampiyonlar Ligi

18 Mayıs Pazar günü 2014 IFAF Şampiyon’lar Ligi Doğru Grubu maçı Boğaziçi Sultans ve Vukovi Beograd arasında oynandı. Maç Vukovi’nin 39-8 üstünlüğü ile sonuçlandı. Belgrad’da oynanan karşılaşma Sırbistan ve Bosna’da yaşanan seller ve Soma’daki maden felaketi sebebiyle 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı.

saygi-durusu
Çok daha organize bir takıma ve oldukça kaliteli oyunculara sahip olan Vukovi, ilk drive’ında sayıyı buldu fakat ekstra’da başarılı olamayarak skoru 6-0 yaptı. Sonraki 3 drive Sultans defansı, Vukovi ofansını durdurmayı başardı. Bu noktada ise üstüste first down’lar almakta sıkıntı çeken Sultans ofansı, defansına destek olamadı ve ilk çeyrek 6-0 sonuçlandı. İkinci çeyrek ofansif açıdan biraz daha faydalı olsa da, biri 99 yard olmak üzere bu çeyrekte 3 TD yapan Vukovi devreye 24-0 önde girdi.
2. yarı Sultans defansı Vukovi’ye first down’lar verse de sayı yemeyerek başarılı oldu. Yalnız interception return ve punt return’den sayı bulan Vukovi 39 sayıya ulaştı. Sultans’ın ise tek sayısı #37 Can Kos’tan geldi. Ekstra’da ise TE #7 Köksu, QB #9 Gani’nin pasını tutarak başarılı oldu.

Karma01
Vukovi tarafında QB #7, WR #8 ve tüm OL ünitesi ofans tarafında başarılı isimlerdi. Defans tarafında ise özellikle DE #91 ve SS #3 üst seviye bir oyun ortaya koydu.
Skora rağmen Sultans için faydalı bir maç olduğunu söyleyebiliriz. Sahada ne yaptığını bilen, ceza yemeyen ve basit hata yapmayan bir takım görüntüsü çizildi. Yine de Avrupa arenasında başarılı olmak için çok daha fazlasını yapmak gerekiyor. Organizasyon açısından da bizden daha üstün olan Sırp’lardan bu konuda örnek almamız gereken noktalar var.
Maç hakkında diğer bir anektod ise maçın 2 saat 10 dakika’da bitmiş olması. Sürekli cezalarla durmayan, akan bir oyun vardı. Down bitişlerinde hakemler topu hemen yerleştirip süreyi başlatıyordu. Böylelikle seyir zevki daha yüksek ve temposu hiç düşmeyen bir maç oynamış olduk.
Hedefimiz bundan sonraki yıllarda oyunumuzun seviyesini yükseltip, bu takımlarla mücadele edebilir duruma gelmek.

BogaziciSultans01

 

You must be logged in to post a comment Login