SULTANS

ODTÜ Falcons 28 – 21 Boğaziçi Sultans | Kulüpler Ligi 2014-2015

28 Aralık Pazar günü oynanan TAFL 1. Lig 4. Hafta müsabakasında, Boğaziçi Sultans, ODTÜ Falcons’a 28-21 mağlup oldu. Güzel bir havada oynanan mücadeleye hızlı başlayan Sultans, ilk çeyrekte #26 Sertan’ın koşu sayısı ve #17 Muzaffer’in #16 Şafak’a attığı pas sayısı ile 14-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra daha hareketlenen ODTÜ ofansı 80 numaralı oyuncusunun bulduğu uzun pas oyunuyla, maçı 14-7’ye getirdi. Bir sonraki drive kendi sahasında fumble yapan Sultans, oyuna giren ODTÜ ofansının sayısına engel olamadı ve #80’in sayısıyla maç 14-14 oldu.

İlk yarının sonlarında yaptığı fumble return ve ikinci yarının başında yaptığı kick return sayılarıyla maçı 28-14’e getiren ODTÜ, ikinci yarı Sultans ofansını da daha iyi durdurmayı başardı. Maçta toplam 5 top kaybı yapan Sultans, hata yapmayan ODTÜ ofansı karşısında top kazanamayınca, farkı kapatamadı. Maçın bitimine 2 dakika kalan Sultans, ofans kaptanı #89 Yasin’in pas tutuşuyla skoru 28-21 yaptı ve akabinde denediği onside kick’i almayı başardı. Topu aldığı noktadan sonra 2 first down alan Sultans ofansı, sayıyı bulamadan interception ile topu ODTÜ’ye verdi ve maç 28-21 ODTÜ galibiyetiyle sonuçlandı.

Ev sahibi olmamasına rağmen sahasını açan Hacettepe’ye ve centilmen oyunlarından dolatı ODTÜ’ye teşekkür eder; kalan maçlarında iki takıma da başarılar dileriz.

You must be logged in to post a comment Login