Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/index.php:1) in /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 62

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/index.php:1) in /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/wp-content/plugins/qtranslate/qtranslate_core.php on line 71
İTÜ Hornets 12 – 18 Boğaziçi Sultans | Kulüpler Ligi 2014-2015 | SULTANS
SULTANS

İTÜ Hornets 12 – 18 Boğaziçi Sultans | Kulüpler Ligi 2014-2015

Yeni sezonun ilk karşılaşmasında 16 Kasım Pazar İTÜ Stadyumu’nda Sultans, Hornets’la karşı karşıya geldi. Maça yaptığı güzel kick return oyunu sayesinde Hornets 25 yardından başlayan Sultans hücum takımı, first down alamayarak topu rakibe verdi. Ancak Sultans defansı 3 oyunda da rakibinin ilerlemesine izin vermeyince,İTÜ punt yapmak durumdan kaldı.
Sultans return takımı, punt return’de yine Hornets 20 yardına kadar gelerek bu sezon returnlerde tehlikeli olacağı izlenimi verdi. Oyuna giren Sultans hücumu #16 Şafak Yiğitoğlu’nun güzel bir koşu oyunuyla sezonun ilk sayısına ulaştı. Ancak ardından kullanılan PAT’da başarılı olamadı.

2. çeyrekte Sultans hücum takımı 3 ve 8 oynarken ilerleyemedi ve holding cezası aldı, ancak Hornets cezayı decline etti ve Sultans, Hornets 30 yardından 4 ve 8 oynadı, bu oyunda Sultans O-line’ı güzel bir pas koruması yaparak QB Gani’nin, WR #16 Şafak’a attığı touchdown pasında büyük pay sahibi oldu. İlk yarı boyunca Hornets ofansına hiç şans tanımayan Sultans defans takımı sahada da fazla kalmayarak hem yorulmadı, hem de hücum takımına bir çok şans tanıdı. İlk yarı 12-0 Sultans lehine bitti.

İkinci yarıya Hornets hücumunu 3 oyun sonunda punt’a zorlayarak başlayan Sultans defansı, bu drive’dan sonra 2. yarı boyunca kadro derinliğinin verdiği avantajla yedek oyuncularına süre tanıdı. Sultans, hücumda ise güzel bir WR Screen oyunu ile 3 tackle kıran WR #10 Kubilay Ceylan’la 3. Touchdown’ına ulaştı. Tüm touchdown’lardan sonr tek sayılık vuruş deneyen Sultans hiçbirinde başarılı olamadı. Bu dakikadan itibaren süreyi ilerletmek için koşu oyunlarına ağırlık veren Sultans ofansı, fazla üretken olamadı. Hornets ise maçı bırakmayarak WR #4 Ozan Özcan’dan bulduğu 30 yardlık TD ile skoru 18-6’ya getirdi.

Maçın bitimine 1 dakika kala Hornets WR #4 Ozan’la tekrar bir TD bularak skoru 18-12’ye getirdi. Ekstra oyununda fumble olunca Sultans defansından #37 Can Kos topu alarak Hornets 10 yardına kadar koştu ancak son anda rakibi tarafından yakalanarak sayıyı yapamadı.

Hornets onside-kick denemesinde başarılı olamayınca, top Sultans hücum takımına geçti. Rakip molalarını ve süreyi erittikten sonra #16 Şafak’ın punt’ıyla topu Hornets 1 yardına kadar götürdükten sonra Sultans defansta as takımını oyuna soktu ve kalan 20 saniyede rakibine şans tanımadı. Maç 18-12 gibi bir skorla sona erdi.

Sahada gerek takımların kıyafetleri, gerekse hakemlerin akıcı bir maç yönetmesi sebebiyle güzel bir görüntü vardı. Maçın toplam uzunluğu 2,5 saati geçmedi ve bu durum özellikle tribünleri mutlu eden bir durumdu. Ev sahibi olmamasına rağmen sahasını bize açan İTÜ Hornets’a çok teşekkür ederiz.

Süper Ligin güncel puan durumuna ve diğer maç sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

itu-bogazici-2014-2015-tribun

You must be logged in to post a comment Login