Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/index.php:1) in /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 62

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/index.php:1) in /nfs/c07/h01/mnt/112575/domains/bogazicisultans.com/html/wp-content/plugins/qtranslate/qtranslate_core.php on line 71
Bilgi Hunters-Boğaziçi Sultans Yarı Final İçin Mücadele Etti: 10-13 | SULTANS
SULTANS

Bilgi Hunters-Boğaziçi Sultans Yarı Final İçin Mücadele Etti: 10-13

Türkiye’deki Amerikan Futbolu Ligi’nin en köklü takımı Boğaziçi Üniversitesi (Boğaziçi Sultans) 22 Mart Pazar 14:30’ta Bilgi Üniversitesi (Bilgi Hunters) ile Üniversiteler Süper Ligi çeyrek finalinde karşılaştı. Bilgi Hunters’ın ev sahipliğindeki maç 10-13 Boğaziçi Sultans galibiyetiyle sonuçlandı. Böylece Boğaziçi Sultans yarı finale çıkmaya hak kazanmış oldu.
Güneşli bir havada oynanan mücadeleye iyi başlayan Sultans, ilk çeyrekte hem ofans hem defansta üstünlük kursa da, istediği sayıyı bulamadı. 2. çeyrek’de gelen koşu oyunu sonrası 0-7 öne geçen Sultans’a, devre bitmeden cevap veren Bilgi Hunters, sonradan işletmeye başladığı koşu oyunları ve kritik yerlerde Sultans aleyhine gelen cezalarla aldığı first down’larla ilerledi ve devre 7-7 bitti.
İkinci yarı koşmaya devam eden Hunters, Sultans’ın 5 yardına kadar girse de sayıyı bulamadı ve alan golü ile son çeyreğin başlarında 10-7 öne geçti. Bir sonraki drive’da #4 Muzaffer’in etkili pas oyunlarıyla ilerleyen Sultans yine bir pas oyununda sayıyı buldu ve maçın bitimine 5 dakika kala 10-13 öne geçti. Bu dakikadan sonra sahada mücadele ve heyecanın dozu iyice artsa da, Bilgi Üniversitesi alan golü deneyebilecekleri bir mesafeye gelemedi ve maç bu skorla bitti. Maçın yıldızı 2 TD yapan #89 Yasin oldu. Son dakikaya kadar turnover yapmayan Sultans ofansı bu istatistiği ile önceki maçlarına göre iyi bir görüntü çizmiş oldu.
Sene başında planlanan ilk 11’lerinden ofansta 6, defansta 3 eksikle maça çıkan Boğaziçi Sultans, oyuncularının insanüstü gayreti ve inancı sayesinde yarı finale çıkmaya hak kazandı. Yıllardır sürdürdüğü çift taraflı oyuncu olmaması kuralını bu maçta askıya almak zorunda kalan Sultans, ilerleyen yıllarda da alttan gelen oyuncuları sayesinde katıldığı 3 ligde de zirveye oynayacağını göstermiş oldu.
Diğer çeyrek final mücadelesinde ise Gazi Üniversitesini 42-14 mağlup eden Anadolu Üniversitesi, Boğaziçi’nin rakibi oldu. Maç 18-19 Nisan haftasonunda Eskişehir’de oynanacak. Yarı final’in diğer karşılaşması ise aynı tarihlerde İTÜ-ODTÜ arasında İstanbul’da oynanacak.

You must be logged in to post a comment Login